پروژه پارادایس (امامه)

مقدمه

یکی از عوامل مؤثر در توسعه نظامند گردشگری هر استان، توجه به زیر ساختها، رو ساختها و جاذبه های گردشگری است. به عبارتی مقاصدی می توانند در عرضه گردشگری بدرخشند که در نظام عرضه محصولات گردشگری خود، مجهز به سیستمی سازمان یافته و منسجم در ابعاد مختلف باشند. مجتمع گردشگری راحت آباد (لواسان)، یکی از جاذبه های مکمل و همچنین یک ظرفیت گردشگری مهم است که نیاز و ضرورت آن سالهاست که احساس می شود. قابلیت های گردشگری شهرستان لواسان منحصر به فرد است که این ظرفیت در حوزه های مختلف در کمتر جایی قابل مشاهده است. با توجه به ظرفیتهای بالای شهرستان در حوزه گردشگری توجه به اقتصاد گردشگری، یکی از مصادیق عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی است.

چرا لواسان

با این اوصاف ایجاد امکانات زیربنایی و تأمین تجهیزات لازم در حوزه گردشگری یک ضرورت است و شهرستان لواسان همواره از نقاط برتر در جذب گردشگر است و افزایش زیرساختها در گردشگری از اقداماتی است که باید در برنامه این شهرستان قرار گیرد. توریسم صنعتی یکی از ظرفیتهای مهم گردشگری شهرستان است و آمارها نشان دهنده این است که بیشترین ورود مسافر از استان تهران و استانهای همجوار به این منطقه است.

معرفی خدمات

امروزه زندگی شهری و نظام اجتماعی موجود در شهرها، انسانها را از مسیر اصلی زندگی دور کرده و با وجود رفاه و امکانات بسیاری که در اختیارشان قرار داده از سادگی طبیعت دور شده اند.همچنین انسانها به سمتی سوق پیدا می کنند که مثل هم فکر کنند و فواصل فرهنگی کم شود، زیرا مبادله محورها و اصول فکر است که باعث رشد میشود. یکی از بهترین راههای تبادل فرهنگی، گردشگری است. همچنین حضور گردشگران تا حد زیادی موجب رونق اقتصادی و بالا رفتن سطح فرهنگی و بومی می شود. با وجود آثار طبیعی و تاریخی متعددی که در این منطقه وجود دارد و اینکه این شهر یکی از مراکز مهم گردشگران داخلی و خارجی است متأسفانه نبود امکانات اولیه مناسب باعث شده است تا بازدید گردشگران از این شهر طبیعی محدود به دیداری چند ساعته شود.

ایجاد امکانات مناسب

این مجموعه تفریحی توریستی در محدوده منطقه با هدف اشتغالزایی و امکان استفاده مردم از مواهب طبیعی و جلوگیری از خروج سرمایه و ارز به خارج از کشور میباشدهدف از اجرای این طرح احداث مجتمع تفریحی گردشگری اقامتی در زمینی به مساحت ۴۰هزارمترمربع در جوار کوههای لواسان میباشد و با توجه به ارایه خدمات برتر و محل مناسب احداث این مجموعه از لحاظ نزدیکی به میادین و بلوارهای اصلی شهرستان و همچنین سایر مناطق دیدنی، بخش قابل توجهی از مشتریان، همشهریان و گردشگران را جلب خواهد کرد. طرحهای گردشگری این چنینی با هدف ایجاد الگوی اقتصادی جدید و پایدار در استان اجرا می شود، در این طرحها علاوه بر سیاست تفریح و آسایش برای خانوادهها، تاکید ویژه ای به بحث اشتغال شده است. نظارت مستمر بر رفتار کارکنان، ارایه خدمات عالی و محترمانه، دریافت انتقادات و پیشنهادات، استفاده از افراد مجرب و آموزش دیده در زمینه برخورد با مشتریان، ارایه خدمات لوکس و مجلل و بسیار با کیفیت، استفاده از روشهای نوین بازاریابی و تبلیغات و… در راستای هرچه بهتر شدن عملکرد این مجموعه سرلوحه کار و تمامی امور مرتبط با این مجموعه قرار خواهد گرفت.

این مجموعه دارای

هتل ۵ ستاره                                                                                پارک آبی

آمفی تئاتر                                                                                   پارکینگ

رستوران و کافی شاپ                                                                      برکه

آبنما                                                                                           محوطه هتل

زمین تنیس                                                                                  دوربین مدار بسته

پارکینگ                                                                                       فضای بیرون

و… میباشد

اهداف عمومی از جمله اهداف عمومی تأسیس این مجموعه عبارتند از

۱- ایجاد مجموعه توریستی-تفریحی با تکیه بر جذابیتهای طبیعی و فرهنگی و در نتیجه فراهم نمودن امکانات برای

۲- ایجاد مکانی ویژه و برجسته جهت تفریح و سرگرمی با سرگرمیهای سالم و افزایش نشاط شهروندان

۳- تأمین فضای تفریحی ورزشی ویژه همگان پاسخگویی به نیازهای توریسم و مردم منطقه

۴- تقویت روحیه شادی و نشاط در خانواده ها

۵- تأمین آرامش در نهاد مقدس خانواده

۶- حفظ سلامت جسمی و روحی مراجعه کنندگان

7- شادابی و تخلیه انرژی در محیطی امن همراه با آرامش

۸- توسعه گردشگری استان و شهرستان و مشارکت در راستای توسعه اقتصادی شهرستان

۹- اشتغال زایی و ایجاد فرصتهای جدید شغلی برای بومیان منطقه

10-بالابردن سطح خدمات رسانی کیفی و کمی منطقه در حوزه گردشگری و تفریحی

۱۱- افزایش سطح رفاه شهروندی در منطقه ایجاد امکانات و تسهیلات رفاهی برای ساکنین منطقه و شهرهای نزدیک

۱2- ایجاد امکانات و تسهیلات رفاهی در جهت جذب توریست و اکوتوریستهای داخلی و خارجی

۱۴- شناساندن پیشینه تاریخی منطقه و رسومات محلی

۱۵-ایجاد فضای مناسب برای ارائه صنایع دستی بومی و عرضه سوغات

اهداف این مجموعه

با توجه به بررسی انجام شده در اسناد طرحهای بالا دست در زمینه گردشگری، طراحی و احداث هتل یکی از ضروریات این منطقه میباشد. کمبود اقامتگاهها و سایر خدمات رفاهی برای مسافران یکی از دلایل اصلی برای عدم رغبت مردم برای سفر به این منطقه میباشد.

با طراحی و احداث چنین مجموعه ای به اهداف زیر دست می یابیم:

۱- تأمین کمبود فضاهای تفریحی توریستی و فرهنگی شهر

۲- ارتقاء سطح درآمد مردم از طریق جذب توریست

۳- ایجاد فضایی جهت برقراری تعاملات انسانی سازنده با هدف رشد و تعالی فرهنگ عمومی

۴- ایجاد فضایی برای تشویق نمودن به حضور انسان در فضا

۵- ایجاد بستر مناسب جهت جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجیمکانی خواهد بود برای معرفی ویژگیهای خاص فرهنگ و تمدن منطقه در سطحی کاملا کاربردی. در کل این مجموعه با هدف افزایش جاذبه های گردشگری در جهت توسعه پایدار منطقه با توسعه صنعت گردشگری در جهت ایجاد اشتغال، افزایش درآمد، رفع فقر و محرومیت در منطقه می باشد

امکان سرویس دادن به شهر های دیگر

امکان سرویس دادن مجموعه به شهرهای مجاور به دلیل موقعیت قرارگیری 1- دسترسیهای آسان به مجموعه(پیاده و سواره)

2- رونق کسب و کارهای مرتبط با این مجموعه در منطقه

3- جذب سرمایه از طریق ارائه خدمات به مشتریان و گردشگران با اجرای این طرح یک هتل مجلل و همچنین فضاهای سبز برای ایجاد و برپایی آلاچیقهای از پیش ساخته شده ایجاد می شود، که کل این مجموعه شامل بخش های زیر است: هتل

4-ستاره کافی شاپ رستوران مراکز و غرفه های خرید سالن اجلاس، همایش و آمفی تئاتر سالنها و زمین های ورزشی آشپزخانه مربوط به هتل و رستوران پارک آبی زمین تنیس نمازخانه سرویس بهداشتی و…