مزایا و معایب خانه پیش ساخته

خانه پیش ساخته

مزایای خانه پیش ساخته در مقابل خانه های سنتی، شامل موارد بیشماری می باشد. اصلی ترین مزیت اینگونه سازه‌ها، خصوصا در مقابل آپارتمان‌های سنتی، پایداری آنها در زلزله‌های بیشتر از ۹ ریشتر است.

مزیت خانه پیش ساخته

مزایای خانه پیش ساخته

یک آپارتمان پیش ساخته نیز بخاطر اجرای سریع می‌تواند در کمتر از ۳ ماه ساخته شود. البته در تکنولوژی‌های جدید که در حال حاضر منحصر به چین و برخی از کشورهای اروپاییست، رکورد ساخت یک آپارتمان پیش ساخته ۸ طبقه به ۴ روز رسیده که در نوع خود خارق العاده است. در این تکنولوژی، ربات ها به جای انسان با ساخت فرآورده های ساختمانی، به صورت همزمان اقدام به ساخت آپارتمان پیش ساخته می‌کنند. از جمله دیگر مزیت‌های اینگونه سازه شامل موارد زیر می‌باشد:
• عایق بندی کامل در برابر سرما و گرما
• امکان تغییر نقشه در حین ساخت با ربات ساختمان ساز
• عدم نفود حشرات و حیوانات موذی
• تسهیل شست و شو و تمیز کردن سازه پیش ساخته نسبت به سازه سنتی
• امکان استفاده دوباره از بنا در محل دیگر یا به بیان دیگر، قابلیت تغییر مکان بنا

معایب خانه پیش ساخته

هنگامی که قصد ساخت ساختمان پیش ساخته را دارید، دانستن معایب آن می‌تواند روند طراحی و نقشه کشی و در نهایت اجرای شما را تحت تاثیر قرار دهد. اولین و مهمترین عیب اینگونه سازه‌ها محدودیت اجرای طبقات در آپارتمان پیش ساخته است. از طرفی هنگامی که قصد اجرای یک ساختمان پیش ساخته دارید، می بایست نیروی متخصص و باتجربه در این زمینه استخدام کنید زیرا قرار نیست با کارگران و مهندسین عادی این تکنولوژی را به کار گیرید.

معایب خانه پیش ساخته

 هلدینگ صنعت ساختمان بام بهشت پارسیان علاوه بر  ساخت خانه های چوبی و شهرک های خانه های چوبی در پی  ساخت خانه های پیش ساخته در سراسر کشور و بخصوص تهران است.