خانه های مارک دار

خانه های مارک دار

ممکن است پیش آمده باشد در آگهی های ملک گاهاً با عنوان «فروش خانه‌های مارک‌دار!» مواجه شده باشید. فروشنده این آپارتمان‌ها درباره علت انتخاب این عنوان چنین توضیح می دهند که ساختمان مارک‌دار مانند لباس‌ مارک‌دار می‌ماند. خریدار دیگر دغدغه کیفیت ندارد و به اعتبار سازنده، ملک مطلوبش را خریداری می‌کند. درباره علت مارک‌دار شناخته شدن برخی از ساختمان‌ها سطح شهر می توان چنین گفت که در تهران چند شرکت ساختمانی وجود دارد که آپارتمان‌هایی که توسط آنها ساخته می‌شود دارای کیفیت بالایی هستند، سازندگان این ساختمان‌های با کیفیت، در پی اثبات مرغوبیت ساخت، نشان گروه ساختمانی خود را در محدوده ورودی ساختمان روی دیوار آن حک کرده یا سبکی خاص را در پروژه‌های خود به صورت متوالی استفاده می کنند.

از این روی پیوندی مادام‌العمر میان گروه ساختمانی سازنده و ساختمان ساخته شده ایجاد می‌ گردد و به این ترتیب ضامن کیفیت بالای سازه خود در تمامی جوانب آن خواهند بود. در گذشته اتفاق می افتاد که خریدار با سازنده ملک خود آشنا باشد و کار ساخت ملک خود را به آن ها بسپارند در صورتی که چند سالی است که شاهد ظهور سازندگانی هستیم که با حک نام و نشان خود روی ساختمان کیفیت ساخت‌وساز خود را برای همیشه تضمین می‌کنند.


ویژگی خانه های مارک دار

کدام منطقه تهران خانه «مارک‌دار» دارد؟

بررسی فایل‌های خرید و فروش آپارتمان‌ها در مناطق مختلف تهران گواه بر آن است که در میان مناطق ۲۲ گانه تهران، منطقه یک را می‌توان به‌عنوان گران‌ترین منطقه برای خرید مسکن دانست. بررسی اطلاعاتی که در آخرین گزارش مرکز آمار ایران ارائه شده است این نکته را تایید می‌کند. به گفته کارشناسان مسکن یکی از دلایل تفاوت قیمت مسکن در منطقه یک با سایر مناطق تهران به تمرکز خانه‌های لوکس هم در این منطقه مربوط می‌شود. گفتنی است که زعفرانیه، کامرانیه، شهرک غرب و الهیه از جمله محله‌هایی هستند که بیشترین خانه‌های مارک‌دار در آنها ساخته شده‌اند.

 

ویژگی خانه‌های مارک‌دار

با مروری بر قیمت این خانه‌ها در فایل‌های فروش به قیمت‌هایی مواجه می شوید که با وضعیت فعلی بازار مسکن تناسب چندانی ندارند. آپارتمان‌هایی با ویژگی‌هایی همچون مبلمان‌های خارجی، استخرهای اختصاصی، حیاط سازی‌های منحصربه فرد با آبشار، برکه و آلاچیق، سالن بیلیارد یا سینمای سه‌بعدی با پارکینگ‌های اختصاصی و دید ۳۶۰ درجه به شهر و دیوارهای طلاکوب شده از جمله امکانات و ویژگی‌های خانه‌های مارک‌دار است. به عنوان نمونه یکی از لوکس‌ترین پنت‌هاوس‌های طلاکوب شده پایتخت در خیابان فرشته با ۴۵۰ متر زیر بنا و ۸۰ متر تراس در طبقه پانزدهم یک ساختمان قرار گرفته که دارای سقفی گنبدی با ارتفاع بیش از ۵ متر و پنج اتاق خواب است.

اجاره بهای خانه‌های مارک‌دار

هزینه اجاره آپارتمان‌های لوکس تهران بسیار بالا است. به عنوان مثال اکنون در شمال تهران آپارتمان‌ها و برج‌های لوکسی است که برای اجاره آن مبلغ قابل توجه ای دریافت می‌شود. اما پنت‌هاوس‌ نشینی در تهران همه گیر نیست و افراد خاصی برای خرید این املاک اقدام می‌کنند.

قیمت خانه‌های مارک‌دار

قیمت فروش آپارتمان های مارک دار دقیق مشخص نیست چرا که قیمت آن ها وابسته به شرکت سازنه آپارتمان ها می باشد هرچه قدر شرکت قوی تر و کارهای با کیفیت تری ارائه کرده باشد قیمت آپارتمان های آن نیز بالاتر خواه بود. در حال حاضر در بازار فعلی مسکن دو نوع معامله انجام می‌شود؛ یکی آپارتمان‌های کوچک و ارزان قیمت و دیگری آپارتمان‌های مارک‌دار است. جالب است بدانید این نوع آپارتمان‌ها همیشه مشتریان خودشان را دارند و رکود بازار تاثیری بر بازار این نوع آپارتمان‌ها نمی گذارد. طیف وسیعی از افراد مشتری پنت‌هاوس‌های تهران هستند، از کارخانه دارها و صاحبان شرکت‌های بزرگ گرفته تا پزشکان زیبایی، مغز و اعصاب و زمین داران شهرستان‌ها و بساز و بفروش‌ها، که معمولا پول شارژ ماهانه پنت‌هاوس و واحدهای بزرگ آپارتمانی لوکس از ماهی یک میلیون تومان شروع می‌شود و بر اساس واحدهای رفاهی آن افزایش یا کاهش دارد.

قیمت خانه های مارک دار

 هلدینگ صنعت ساختمان بام بهشت پارسیان علاوه بر  ساخت خانه های چوبی و شهرک های خانه های چوبی در پی  ساخت خانه های مارک دار در سراسر کشور و بخصوص تهران است.