شرکت بام بهشت پارسیان ارائه دهنده انواع مصنوعات چوبی مانند مبلمان چوبی،دکورهای چوبی،انواع قفسه های چوبی و … می باشد.امروزه فرآوری چوب و ساخت مصنوعات چوبی یکی از اهرم های اصلی اقتصاد هر کشوری محسوب می شود، که این امر بیش از همه به ذخایر جنگلی آن کشور و موقعیت جغرافیایی هر کشور بستگی دارد.

 

خرید مصنوعات چوبی

 

خرید مصنوعات چوبی و استفاده از آن ها در منزل زیبایی منحصر به فردی را به خانه می بخشد و باعث ایجاد گرما در دکور خانه می شود.دکورهای چوبی از اجزای جدا نشدنی هر دکوراسیون کلاسیک و حتی مدرنی هستند.از مصوعات چوبی می توانیم هم در ساخت دکورهای چوبی و هم برای داشتن وسایل دکوری چوبی استفاده کنیم.امروزه با به وجود آمدن مصالح جدید و نوین جایگزینی برای بسیاری از مصالح طبیعی بوجود آمده است.از جمله این مصالح چوب است که جایگزین مصنوعی آن امروزه بسیار زیاد است اما همچنان چوب جایگاه ویژه خود را در میان سایر مصالح جهت ساخت دکورهای چوبی و مصنوعات چوبی دارد.

 

مصنوعات چوبی

 

بهترین نوع چوب در ساخت مصنوعات چوبی

 

تمام چوب ها زیبا هستند اما چوب گردو نزد مردم جهان جزء زیباترین و بهترین نوع چوب برای استفاده در دکورهای چوبی و مصنوعات چوبی است زیرا این چوب جزء بهترین و مرغوب ترین نوع چوب ها محسوب می شود و به رنگ قهوه ای تیره می باشد.چوب گردو ریز بافت است،قابلیت رنگ پذیری و صیغل شدن را دارد،به رنگ قهوه ای تیره می باشد،طرح و نقش های زیبایی دارد و همچنین دارای دوام بالایی است . وزن این چوب ها حدود ۰/۶ تا ۰/۷ گرم در سانتی متر مکعب می باشد و دارای سختی متوسطی است.(سختی چوب یعنی میزان مقاومت آن در برابر نفوذ جسم خارجی است).پس هرچه میزان سختی چوب کمتر باشد کنده کاری روی آن راحت تر می شود.میزان سختی چوب گردو متوسط است،به همین خاطر است که از آن در منبت کاری ، خراطی ، ساخت مصنوعات چوبی، ساخت آلات موسیقی و همچنین در دکوراسیون داخلی منزل و ساخت روکش های چوب استفاده می شود.این چوب نیمه سنگین و نیمه سخت می باشد و مقاومت مناسبی در برابر فشار ، رطوبت و کشش دارد.گره و بافت طبیعی چوب گردو کاملا قابل مشاهده و زیبا است.در حقیقت همین رنگ، لکه و گره های روی چوب گردو است که آن را لوکس و شیک نشان می دهد اما از آنجایی که رنگ این چوب تیره است توصیه می شود در فضاهایی از این چوب استفاده شود که روشن بوده و از نور طبیعی روز به میزان کافی برخوردار باشد.یکی دیگر از نکات حائز اهمیت این است که اگر از چوب گردو بیش از حد در دکوراسیون داخلی و مصنوعات چوبی داخل منزل استفاده کنیم ظاهری رسمی در دکوراسیون ایجاد می کند.

 

 انواع مصنوعات چوبی تولیدی توسط شرکت بام بهشت پارسیان

 

شرکت بام بهشت پارسیان در حال ساخت و ارائه انواع مصنوعات چوبی جهت ساخت دکورهای چوبی و همچنین ساخت و فروش مبلمان های چوبی کلاسیک و مدرن،ساخت مبلمان شهری و همچنین فضاسازی انواع ویلا ها و شهرک ها با استفاده از چوب و مصنوعات چوبی است.

 

مصنوعات چوبی بام بهشت پارسیان

 

ساخت مبلمان چوبی و مصنوعات چوبی

 

شرکت بام بهشت پارسیان در حال طراحی و ساخت انواع مبلمان های چوبی و انواع مصنوعات چوبی می باشد.همچنین ساخت انواع میزو صندلی های سنتی برای ایجاد فضای سنتی و یا ساخت مبلمان مدرن و میز و صندلی های مدرن جهت ایجاد فضایی مدرن و شیک در منزل.در گذشته از چوب فقط برای داشتن محیطی کلاسیک استفاده می شده اما امروزه علاوه بر دکورهای سنتی از چوب و مصنوعات چوبی برای ایجاد فضایی مدرن استفاده می شود.

 

انواع چوب برای ساخت مبلمان

 

در خرید مبل باید دقت زیادی به نوع چوبی که در اسکلت مبل به کار رفته است داشته باشیم زیرا کیفیت مبل به نوع چوب آن بستگی دارد.ار آن جایی که قسمت اصلی بدنه مبلمان از چوب ساخته شده است کیفیت چوبی که در ساخت آن مورد استفاده قرار می گیرد بسیار مهم است.معمولا از چوب گردو در ساخت مبلمان استفاده می شود زیرا چوب بسیار محکمی است و به دلیل تلخی که دارد کمتر مورد حمله حشرات قرار می گیرد.

 

مبلمان چوبی

 

چوب روسی

 

چوب روسی در بازار چوب و مصنوعات چوبی به هرنوع چوب سفید رنگ وارداتی از روسیه گفته می شود.چوب روسی شامل گونه های کاملا متفاوت نراد,نوئل و کاج ها می شود.چوب روسی به دلیل اینکه فاقد مجاری صمغی می باشد, و به علت کم ترک بودن , سنباده خوری خوب , میخ و پیچ خورعالی , ازبهترین گزینه ها در صنعت مبلمان به خصوص تولید مبل کلاسیک محسوب می شود.

 

چوب راش

 

اکثر مبلمان خانگی از چوب راش ساخته می شوند,چوب راش دارای رنگ کرم مایل به قرمز است.راش چوبی نیمه سنگین دارای بافتی همگن وتقریبا مقاوم در برابرحشرات و قارچ ها است.علاوه بر راش ایرانی , گونه ای از راش اخیرا از مرز آذربایجان وارد ایران شده و در اختیار مبل سازان قرار گرفته است که به دلیل ابعاد و رطوبت مناسب تخته ها میزان ضایعات کمتری در فرایند تولید مبل دارد.

 

چوب افرا

 

چوب افرا دارای گونه های مختلف در ایران است.این چوب سفید مایل به کرم درخشندگی کم وبیش صدفی دارد.چوبی نیمه سنگین است که در صنعت مبلمان بخصوص مبل کلاسیک جایگاه ویژه ای دارد.

 

چوب توسکا

 

برخی از مبلمان کلاسیک از چوب توسکا ساخته می شوند.چوب توسکا دو گونه توسکای قشلاقی و ییلاقی دارد که در ایران موجود می باشد.چوب توسکا , چوبی نیمه سنگین تا سبک است و به دلیل پرداخت و رنگ پذیری و ابزار خوری خوب در صنعت مبلمان مصرف دارد,ضعف این چوب کم دوام بودن آن می باشد البته لازم به ذکر است که این چوب در برابر آب بسیار مقاوم بوده و برای ساخت بناهای داخل آب بسیار مناسب است.

 

چوب ملچ

 

چوبی به رنگ قهوه ای مایل به قرمزکه گاهی اوقات رگه های سبز رنگی در آن دیده می شود این چوب درشت بافت , نیمه سخت وسنگین نسبتا با دوام و در برابر خمش مقاوم است . به علت دوام در صنعت مبلمان از این چوب استفاده فروانی می شود.

 

چوب ماهاگونی یا آکاژو

 

آکاژوها به دو دسته آکاژوی آفریقایی وآمریکایی تقسیم می شوند که اغلب آکاژوی آفریقایی در بازار مبل ایران یافت می شود.بافت یک دست ,درخشان وبراق که با تغییر جهت نور درخشش متفاوتی دارد.این چوب در تهیه روکش ومبل سازی بیشترین مصرف را دارد.

 

چوب چنار

 

چوبی به رنگ سفید روشن ,نیمه سخت،سنگین و با دوام است که از آن در ساخت صندلی و باکس های چوبی استفاده می شود.

 

میز و صندلی چوبی

 

چوب آبنوس

 

درخت سیاه رنگی است با چگالی نسبتا بالا وبسیار خوش بو . آبنوس در انواع مبلمان از جمله مبل کلاسیک ، مبل مدرن ,میزوصندلی , آینه وکنسول , ویترین , پیانو و… مورد استفاده قرار می گیرد.

 

چوب بلوط

 

چوب قهوه ای روشن,درشت بافت وبادوام است,در برابر سایش مقاومت زیادی دارد بنابراین بهترین چوب برای ساخت پارکت,مبلمان برای تهیه روکش ومدل سازی است.

 

استفاده از مصنوعات چوبی در فضاسازی ویلاها و شهرک ها

 

ساخت آلاچیق و استخر:

 

امروزه از مصنوعات چوبی برای فضاسازی ویلا ها و شهرک ها استفاده می شود تا ظاهری مدرن و طبیعی به آن ها بدهد.یکی از پر کاربرد ترین سازه های چوبی که برای زیبا تر کردن محیط شهرک ها و ویلاها ساخته می شود آلاچیق است.امروزه برای ساخت آلاچیق ها و استخر های چوبی که در محیط ویلاها و شهرک ها ساخته می شوند از ترمووود یا چوب ترمو استفاده می شود.ترمووود از مصالحی است که امروزه هم برای فضاسازی محیطی از آن استفاده می شود و هم برای ساخت فضای داخلی منازل.استفاده از چوب و مصنوعات چوبی برای ساخت محیط ویلاها مانند ساخت آلاچیق ها،استخرها و … زیبایی منحصر به فردی را به محیط می بخشد.چوب های معمولی مقاومت کمی در برابر نور آفتاب و رطوبت و باران دارند در حالی که چوب های ترمو با فراوری که بر روی آنها انجام می شود تبدیل به چوبی مقاوم می شوند که میتوانند خود را با شرایط محیطی وفق دهند.

 

آلاچیق چوبی

 

ساخت پرگولا:

 

ما می توانیم از پرگولا در فضاسازی ویلاها و شهرک ها استفاده کنیم.معمولا بعضی افراد پرگولا را با آلاچیق اشتباه می گیرند اما در واقع تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند.پرگولا سازه‌ای با سقفی مشبک است و معمولا در باغ‌ها برای طراحی ورودی‌های زیبا، محوطه‌سازی، مسیر تردد و یا محلی برای نشستن و استراحت، مورد استفاده قرار می‌گیرد.علاوه بر ساخت پرگولا در فضاسازی ویلاها،شهرک ها و باغ ها از پرگولا در روف گاردن ساختمان های مدرن نیز استفاده می شود.پرگولاها در مناطق گرم و حاره‌ای طرفداران بیشتری دارند؛ جایی که گیاهان رونده روی آن‌ها سایه می‌اندازند.در بعضی از طراحی‌های جدید به جای گیاهان از توری‌های شبکه‌ای هم برای پوشاندن سقف پرگولاها استفاده می‌شود.

 

ساخت پرگولا

 

استفاده از مصنوعات چوبی در فضاسازی شهری

 

شرکت بام بهشت پارسیان  ارائه دهنده انواع مصنوعات چوبی و مبلمان شهری جهت فضاسازی شهر می باشد.مبلمان شهری به فضاها، وسائل، اشیا، نمادها و بناهایی گفته می شود که در فضای شهری مورد استفاده ی عموم مردم قرار میگیرد.مبلمان شهری تجهیزات شهری می باشد که برای رفع نیاز های مردم و علاوه بر آن در جهت زیبا سازی شهری مورد استفاده قرار می گیرد.

 

استفاده از مصنوعات چوبی در دیزاین و دکوراسیون داخلی

 

استفاده از چوب طبیعی در دیزاین و دکوراسیون داخلی منزل امروزه بسیار مورد توجه طراحان و آرشیتک ها قرار گرفته است.چوب از جمله متریال های طبیعی است که هم در گذشته و هم در حال حاضر در دکوراسیون داخلی بسیار مورد استفاده مردم قرار گرفته است.از ویژگی های چوب استفاده از آن در قسمت های مختلف ساختمان از جمله کف، سقف، دیوار و سایر قسمتها می باشد.استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی منازل یک نمای مدرن و شیک ایجاد می کند و فضای خانه را گرم میکند. این ماده ی طبیعی احساسی منحصر به فرد از طبیعت را وارد منزل می کند و زیبایی بی نظیری به فضای خانه می بخشد.

 

دکوراسیون داخلی چوبی

 

ترمووود یا چوب ترمو

 

چوب به‌ طور طبیعی، ماده ای ناپایدار است.این خصیصه‌ی ذاتی، مشکلاتی چون پوسیدگی و تاب برداشتن را برای طراحان و معماران به همراه می‌آورد.راه‌حل آن، پروسه‌ای اضافی است که اصلاح حرارتی نامیده می‌شود. محصول نهایی این پروسه ترمووود (Thermally modified wood) است. ترمووودها الوارهای چوبی مناسب برای کاربردهای مختلف هستند؛ قطعاتی که در حالت عادی قابلیت کاربرد در محیط‌های بیرونی را نداشتند.اصلاح حرارتی با استفاده از گرما و بخار، تغییراتی اساسی در خواص چوب ایجاد می‌کند و آن را به یک ماده آب‌گریز و نفوذناپذیر تبدیل می‌کند؛ بنابراین ابعاد چوب تغییر نخواهد کرد و در اثر رطوبت تاب برنمی‌دارد. همچنین تیمار حرارتی با تبدیل شکرهای طبیعی درون چوب به منابع غیرغذایی، مانع پوسیدگی و تغییر رنگ آن شده که این نیز به حفظ زیبایی چوب می‌انجامد.چوب را در حالت عادی نمی‌توان در محیط‌های خیس و بیرونی استفاده کرد اما از آنجایی‌ که چوب اصلاح ‌شده با حرارت یا چوب ترمو، نه رطوبت را جذب می‌کند و نه آن را درون خود حفظ می‌کند؛ برای کاربردهای مختلفی چون نماهای بیرونی، ساخت آلاچیق،پرگولا و کف‌پوش مناسب است.