زمینه های فعالیت شرکت های دانش بنیان

نظارت بر تحقیقات پژوهشی

تولید با فناوری نوین

خدمات تخصصی و مشاوره ای

U

انجام تحقیقات کاربردی

شرکت های دانش بنیان، اساسا کالا تولید نمی کنند و عموما، زمین یا ماشین آلات خاصی نیز ندارند بلکه همیشه عده ای از افراد تحصیلکرده و با تجربه اطلاعاتی تولید می کنند که این اطلاعات ، محصولات اصلی شرکت محسوب شده و برایشان در آمدزایی دارد . بحث طرح های صنعتی و مالکیت معنوی محصولات ، همیشه از دغدغه های اصلی شرکت محسوب می شود که حفظ حقوق معنوی این اطلاعات ، یکی از مهم ترین مسائل حقوقی در شرکت های دانش بنیان می باشد، زیرا اصولا این دارایی ها قابل لمس نمی باشند.

نانو تکنولوژی در صنعت ساختمان

مصالح ساختمانی به متریال هایی گفته می شود که به صورت طبیعی یا مصنوعی در صنعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند. مصالح طبیعی از معادن سطح زمین استخراج می شوند و مصالح مصنوعی با استفاده از تکنولوژی های جدید تولید می شوند. امروزه برخی از مصالح مصنوعی نسبت به مصالح طبیعی از دوام و مقاومت بالاتری برخوردار بوده و در برابر شرایط متغير جوی دچار آسیب نمی شوند. ساخت یک سازه محکم و اصولی باید بر اساس آگاهی از مصالح ساختمانی و خواص آنها صورت گیرد، هنگام انتخاب مصالح ساختمانی توجه به ویژگی ها و خصوصیات آنها امری بسیار ضروری می باشد زیرا در صورت انتخاب مصالح نامرغوب عمر مفید سازه کاهش یافته و در کوتاه مدت دچار آسیب خواهد شد . به طور کلی مصالح ساختمانی دارای خواص فیزیکی و شیمیایی و مکانیکی می باشند .

خواص فیزیکی به تمام آنچه که به ظاهر مصالح مربوط است اشاره دارد از جمله چرم وزن, تخلخل، رنگ چگالی ، ابعاد و … . علاوه بر آن این خواص ویژگی هایی نظیر نفوذناپذیری در برابر آب و رطوبت و مقاومت در برابر حرارت و یخ زدگي و واکنش در برابر شرایط متغير جوی را نیز در بر می گیرد.

خواص شیمیایی تاثیر مواد شیمیایی نظیر اسید ها و بازها، روغن ها, آب , نمک ها, حلال ها و … را بر مصالح مورد بررسی قرار می دهد. علاوه بر آن این خواص تاثیر شیمیایی مصالح مجاور را نیز تحلیل و بررسی می کند.

خواص مکانیکی مقاومت کششی، برشی ، پیچشی و فشاری مصالح را ارزیابی می کند. این خواص به بررسی سختی مصالح و تغيير شكل مواد بر اثر بار وارد آمده پرداخته و خاصیت چکش خواری مصالح و مقاومت آنها را نیز در بر دارد.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی تدابیر بسیاری در خصوص بالا بردن سطح کیفیت مصالح اندیشیده شده است. فناوری نانو یکی از تکنولوژی های به کار رفته در ارتقاء عملکرد مصالح است که نقش موثری در بالا بردن عمر سازه و ذخیره انرژی ایفا می کند . امروزه به دلیل کمبود منابع انرژی و ذخیره آن اهمیت بسیاری دارد خصوصا در حوزه ساختمان سازی که درصد بالایی از انرژی در ساختمان های تجاری، اداری و مسکونی مصرف می شود. مهندسین و متخصصان حوزه ساخت و ساز به منظور افزایش مقاومت ساختمان و عملکرد مصالح در آن برنامه های متعدی اجرا نموده اند که افزودن نانوذرات به مصالح ساختمانی از جمله این برنامه ها می باشد . افزودن نانوذرات به مصالحی مانند فلز، سیمان و بتن ویژگی هایی نظیر مقاومت در برابر حرارت, مقاومت کششی، قابلیت تمیز شوندگی و خودترمیمی را تقویت می کند.

بام بهشت پارسیان با استفاده از مدرن ترین فناوری های صنعتی با هدف رونق تولید توسعه و شکوفایی کسب و کار در کشور با محوریت اقتصاد دانش بنیان و نخبگان کار آفرینی و استفاده از برترین متدهای روز دنیا، مطابق با آیین نامه های محاسباتی آمریکا شمالی -APA NDS و سطوح بین الملل و همچنین آیین نامه مرکز تحقيقات مسکن جمهوری اسلامی ایران و تلفيق آن با سلیقه مشتری، اقدام به ساخت ساختمان های بی نظیر با استفاده از مصالح اورگانیک در اکثر نقاط کشور نموده است که این ساختمان ها برترین نمونه نوع خود در تمام جهان هستند و این نشانه ای دیگر از نوآوری و هوشمندی جوانان نخبه ایرانی و نمایشی است از توانایی این شرکت در صنعت ساختمان و صنعتی سازی این موضوع با استفاده از ایده های نو و مدرن در جهت یافتن فرصت هایی طلایی از طریق نوآوری و فناوری در استفاده از چوب به عنوان متریال تجديد پذير و مصالح پایدار است. با توجه به زلزله خیز بودن برخی از مناطق در کشور در راستای جلو گیری از خسارات ناشی از این نوع حوادث این شرکت مسر بر استفاده از سازه های چوبی میباشد لذا این سازه ها بر اساس آیین نامه مرکز تحقیقات مسکن مجهز به سیستم های عایق حرارتی بوده و مقاوت صد در صدی را در برابر هر گونه حریق شامل میشود و بر اساس مشخصات فنی سازه های پیش ساخته و سیستم سبک سازی اجرا شده در چوب های اشباع شده از جنس کاج روسی، امکان مقاوت در برابر زلزله را حداکثر تا ۷ / ۵ ریشتر و وزش باد حداکثر تا سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ثانیه شامل میشود. شرکت بام بهشت پارسیان با دپارتمانی متخصص و بهره گیری از نیروهای کار آزموده، پروژه های مختلفی را اجرا نموده که در جهت دستیابی به اهداف خود به دنبال چشم انداز هایی نظیر گسترش اکوتوریسم افزایش تولید و اشتغال، ترویج و رونق اقتصادی توانمند و گسترش سرمایه گذاری در بخش خصوصی و توسعه صادرات می باشد.