قیمت سازه فلزی

سازه فلزی

 عوامل متعددی در تعیین قیمت سازه فلزی موثر می باشد که از جمله آن ها می توان به میزان و مقدار فولاد استفاده شده و قیمت فولاد اشاره نمود. جالب است بدانید قیمت سازه های فلزی در مقایسه با دیگر سازه ها بسیار مناسب و به صرفه می باشد و به همین دلیل مورد توجه بسیاری از افراد واقع گردیده است. در حال حاضر استفاده از سازه های فلزی در اکثر ساختمان ها و سوله ها مورد توجه واقع شده است و با توجه به داشتن مزایای آن بسیاری از کارفرمایان و مهندسان استفاده از سازه های فلزی را در اولویت های خود قرار داده اند. شما نیز می توانید سازه های فلزی را در آمفی تئاتر، سوله، ساختمان های چند طبقه ای و غیره مشاهده نمایید.

سازه های فلزی به دلیل داشتن وزن کمتر و راحتی در حمل و نقل از پر طرفدارترین سازه های مورد انتخاب می باشند. سازه های فلزی علاوه بر اینها در مقابل لرزه ها و نیروی وارده از محیط خارج بسیار مقاوم تر از دیگر سازه ها هستند. سازه های فلزی در کنار تمام این مزیت هایی که دارد از قیمت بسیار مناسبی برخوردار می باشد که در ادامه مطالب در مورد قیمت و عوامل موثر بر قیمت سازه فلزی توضیحاتی ارائه شده است.

قیمت سازه قلزی بام بهشت

قیمت سازه فلزی

با توجه به مواردی که در بخش قبلی نیز گفته شد قیمت سازه فلزی با در نظر گرفتن مزیت ها و مقاومت بالا بسیار مناسب و در اغلب مواقع مقرون به صرفه نیز می باشد. فولاد از مستحکم ترین و مقاوم ترین فلز ها است و وزن آن با توجه به مقاومت آن کم می باشد از این روی برای کارفرمایان و سرمایه گذاران بهترین گزینه جهت استفاده در ساخت و سازهای خود می باشد. پیمانکاران قبل از شروع کردن کار، طبق نقشه ی از قبل آماده شده به صورت حدودی قیمت سازه فلزی را برآورد می کنند که این موضوع کمک و نقش بزرگی را در تصمیم گیری کارفرمایان اعمال می کند. شما نیز می توانید قبل از استفاده از سازه های فلزی در پروژه های ساختمانی خود از متخصصان این زمینه برای برآورد هزینه های تقریبی و قیمت سازه فلزی مشاوره بگیرید و سپس با در نظر گرفتن بودجه و علاقه ی خود آن را انتخاب نمایید.

عوامل موثر بر قیمت سازه فلزی

عوامل مختلفی بر قیمت سازه فلزی تاثیر گذار می باشد که از جمله این عوامل می توان از موارد زیر نام برد:
ابعاد و بزرگی ساختمان و سازه ساخته شده

– تعداد طبقات ساختمان
– میزان و مقدار فولاد بکار رفته
– میزان و مقدار مواد جوشی بکار رفته
– میزان و مقدار پیچ و مهره های بکار رفته
– محل احداث سازه های فلزی
– تعداد کارگران مشغول در ساخت سازه فلزی
– مقدار و میزان دستمزد

عوامل ذکر شده می تواند تاثیر بسیار فراوانی را در قیمت سازه فلزی شما داشته باشند. این موارد تاثیر مستقیمی بر قیمت سازه فلزی دارد که علاوه بر این عوامل مستقیم بعضی از موارد نیز وجود دارند که می توانند تاثیر غیر مستقیمی بر قیمت سازه فلزی داشته باشند که از جمله آن می توان به مدت زمان ساخت و اجرای سازه فلزی، موقعیت مکانی و نوع دسترسی به مکان اجرای سازه فلزی اشاره نمود. در نظر داشته باشید که هر چه مدت زمان بیشتر برای اجرای سازه فلزی صرف گردد هزینه های بالاتری را نیز باید متقبل شوید؛ که از جمله هزینه می توان به محل اقامت و خورد و خوراک کارگران، بیمه آنان و غیره اشاره ی نمود.

سازه فلزی و قیمت
مقایسه سازه فلزی

مقایسه قیمت سازه فلزی با دیگر سازه ها

قیمت سازه فلزی در مقایسه با دیگر سازه ها از جمله سازه بتنی مناسب تر و به صرف تر است که در صورتی که شما میزان هزینه کرد یک متر مربع از سازه فلزی را با یک متر مربع از سازه بتنی مقایسه کنید قادر خواهید بود به ارزان تر و با صرفه بودن قیمت سازه فلزی پی ببرید. پایین و معقول بودن قیمت سازه های فلزی از مهم ترین مزایای این سازه به حساب می آید که از مهمترین عوامل موثر بر انتخاب سازه فلزی توسط کارفرمایان می باشد. به شما پیشنهاد می شود که در صورتی که قصد ساخت و سازی را دارید حتما از سازه های فلزی استفاده کنید زیرا علاوه بر مزایای فراوان دارای قیمت بسیار به صرفه ای نیز می باشد.

برآورد قیمت سازه فلزی

برآورد قیمت سازه فلزی بر اساس نیازها و پارامترهای فراوانی می باشد که شما قادر نیستید به صورت دقیق قیمت سازه فلزی مورد نظر خود را به دست بیاورید ولی امکان دارد با توجه به تخمین ها و نقشه ی از قبل تهیه شده تا حدودی قیمت سازه فلزی را برآورد نمود. اولین پارامتری که در فاکتور سازه فلزی مشهود است نوع سازه می باشد که ممکن است سازه از نوع سبک و یا سنگین باشد که به طبع در صورت سنگین بودن سازه باید هزینه بیشتری را پرداخت نمایید. جهت برآورد قیمت سازه فلزی وزن آهن و فولاد مصرفی، قیمت خرید فولاد و دستمزد و اجرت ساخت و اجرای آن مورد بررسی قرار می گیرد؛ که شما با در اختیار داشتن اعداد مربوط به هر کدام از این پارامترها قادر خواهید بود قیمت حدود سازه فلزی خود را برآورد نمایید؛ که البته می بایست هزینه های سربار را نیز به این پارامترها اضافه کنید هر چند که این هزینه ها از مقادیر کم و ناچیزی برخوردار هستند.

براورد قیمت سازه فلزی
قیمت سازه فلزی

تاثیر ابعاد در قیمت سازه فلزی

با توجه به مطالبی که در بخش های قبلی به آن اشاره کردیم هر چه قدر سازه شما دارای ابعاد بیشتری باشد و از تعداد طبقات زیادی تشکیل شده باشد باید مبلغ و هزینه بیشتری را نیز پرداخت نمایید. هنگلمی که ساختمان و سازه ای از ابعاد بیشتر ساخته شده باشد بی شک از مقدار فراوانی فولاد و ورق های آهنی استفاده می شود که مقدار و میزان فولاد به کار رفته نیز از مهم ترین عوامل در قیمت سازه فلزی می باشد؛ در این صورت اگر شما قصد ساخت سازه ای در ابعاد بزرگ تر را دارید می بایست به این موضوع توجه کنید که هزینه های اجرای سازه فلزی شما افزایش خواهد یافت.

تاثیر عوامل اقتصادی در قیمت سازه فلزی

در کنار عوامل مذکور که تاثیر مستقیم و بسزایی را در قیمت سازه فلزی دارند می بایست به این موضوع نیز اشاره کنیم که عوامل اقتصادی مانند میزان تورم، میزان تولید فولاد داخلی و میزان تقاضا می توانند سهم بسزایی را در قیمت سازه های فلزی داشته باشند؛ از این روی قبل از اجرای سازه های فلزی بهتر است در این زمینه ها اطلاعاتی را به دست بیاورید تا با آگاهی بیشتری دست بکار شوید و از سازه های فلزی استفاده نمایید.

عوامل اقتصادی سازه فلزی

 هلدینگ صنعت ساختمان بام بهشت پارسیان علاوه بر ساخت خانه های چوبی و سازه های بتنی اقدام به ساخت سازه های فلزی در سراسر کشور و بخصوص تهران کرده است.