ساخت و ساز کلبه و خانه های چوبی

روش های تولید ساختمان :

یکی از بهترین روش های تولید ساختمان نیمه پیش ساخته ، فناوری و بهره برداری از چوب به عنوان رایج ترین و فراوان ترین مصالح موجود در طبیعت می باشد ، بطوریکه در آمریکا، کانادا، ژاپن، چین و دیگر جوامع پیشرفته به عنوان یک سیستم پایدار و مطلوب مورد توجه قرار گرفته است . ایجاد مسکن بدین صورت برای حدود ۲ میلیارد نفر از مردم جهان گواه بر این ادعا می باشد. امروزه انسان در ساخت خانه های چوبی با تکیه بر علم و تکنولوژی به کیفیت و اهداف ویژه ای رسیده است. با توجه به کیفیت انواع چوب ها می توان نتیجه گرفت که چوب درختانی که در منطقه کمربندی واقع در مدار ۶۶ درجه و ۳۳ درجه شمالی رشد نموده اند، مناسب ترین نوع چوب برای ساخت خانه می باشد. علت مرغوب بودن این چوب ها رشد کند درختان در مناطق سردسیر و بالابودن چگالی و سخت شدن بافت های چوب می باشد.
خانه چوبی

مزایای ویلاهای چوبی بام بهشت پارسیان :

بادوام و ماندگار
نصب سریع و آسان
خانه ای کامل با تمامی امکانات
شالود و پی سبک و کم هزینه
فناوری در صنعت ساختمان
سازگاری با شرایط آب و هوای مختلف
امکان توسعه ی آتی یا جابجایی و انتقال منطبق با آخرین استانداردها و تکنولوژی های روز دنیا
تنوع تیپ و فرم در طراحی پلان و حجم تزئینات داخلی
سازگار با محیط زیست (با کم ترین ضایعات مصالح)
محصولی کاملا عایق برای جلوگیری از اتلاف انرژی

کلبه چوبی

فواید استفاده چوب:

منابع چوب تنها مصالح ساختمانی تجدید پذیر در دسترس می باشند، این متریال به طور طبیعی رشد کرده و دی اکسید کربن را از اتمسفر حذف می کند.
محصولات چوب ، کربنی در حال رشد از هوا حذف کرده اند را ذخیره می کنند.
چوب تنها مصالح ساختمانی است که به مقابله با تغییرات آب و هوا کمک می کند. حذف کربن از اتمسفر و همچنین کاهش انتشار کربن جدید در اتمسفر دارای اهمیت زیادی است. چوب هر دوی این موارد را انجام می دهد.
تحقیقات نشان داده است که استفاده از چوب فواید بی شماری در سلامت جسمی و روحی افراد دارد. ما حالا می دانیم که با استفاده از محصولات چوبی ، کارگران استرس کمتری داشته و فعال تر می شوند دانش آموزان بهتر یاد می گیرند، بیماران بهبودی را سریع تر طی می کنند و مردم به طور کلی در فضاهایی که شامل متریال های طبیعی مثل چوب باشد، شادتر و آرام ترند.
چوب متریالی با دوام است، هم برای خانه و هم ساختمان های تجاری و هنگامی که به درستی از آن مراقبت و استفاده شود، می تواند صدها سال دوام داشته باشد. مواد نگهدارنده مدرن چوب، دوام طبیعی آن را افزایش می دهند.