مصنوعات چوبی و دکوراتیو

یکی از راه های ایجاد فضاهای مطبوع جسمانی و روحانی در محیط زندگی، کاربرد عناصر طبیعی و فرم های آشنا و جذاب برای ذهن است. با توجه به اینکه جمعیت انسانی روز به روز در حال رشد و پیشرفت است، امروزه ساختمانها جزئی از طبیعت و محیط زیست پیرامون ما شده است که باید برای گسترش این محیط سعی بر آن شود که کمترین ناسازگاری و مغایرت را با محیط طبیعی داشته باشد. استفاده از چوب به عنوان مصالح پایدار تلاشی است برای تامین کیفیت یکپارچه، از نظر اقتصادی، اجتماعی و محیطی است. چوب به عنوان متریالی تجدیدپذیر و مصالح پایدار از پرکاربردترین عناصر در محیط اطراف ما است که در عصر صنعتی بیشتر مدلهای صنعتی و مصنوعی آن مورد استفاده قرار می گیرند

نمای بیرونی

نما یک دیوار بیرونی یا چهره یک ساختمان است و معمولا شامل عناصر طراحی مانند قرارگیری تعیین شده‌ی پنجره و در ها می‌باشد. با توجه به سبک معماری، این عناصر به آنها نظم خاصی می دهند. این واژه برگرفته از زبان فرانسوی می‌باشد که به معنای “جلوه” یا “چهره” است. در واقع نمای بیرونی یک ساختمان میباشد. در معماری، نمای یک ساختمان اغلب مهمترین جنبه از دیدگاه طراحی است ،استفاده از چوب در طراحی نمای خارجی زیبایی و جذابیت خاصی را به ساختمان میدهد.

استاندارد هایی که باید در چوب نمای ساختمان مورد توجه باشد شامل موارد زیر است :استاندارد هایی که باید در چوب نمای ساختمان مورد توجه باشد شامل موارد زیر است :

۱٫ روش برش چوب

۲٫ روش پیچ کردن

۳٫ فاصله پیچها

۴٫ استفاده از چوب زیر سازی

۵٫ فاصله اولین پیچ از سر الوار

۶٫ جنس پیچ مورد استفاده

دکوراتیو

طراحی داخلی، هنر و علم ارتقاء داخلی یک ساختمان برای دستیابی به یک محیط سالم , زیبا و مدرن میباشد.یکی از مهمترین نکات این حرفه استفاده از فضا میباشد.در گذشته، فضای داخلی به صورت غریزی به عنوان بخشی از روند ساخت و ساز قرار می¬گرفت، در صورتی که امروزه برای طراحی داخلی گرایشی جداگانه وجود دارد، این گرایش در نتیجه‌ی توسعه‌ی جامعه و پیچیدگی حرفه‌ی معماری میباشد.طراح داخلی با دکوراتیو تفاوت هایی اساسی دارد، هر کسی میتواند دکوراسیون منزل خود را با ، بازی با رنگها و چینش های مختلف طراحی کند، اما تعریف طراح داخلی، هنر یا علم برنامه ریزی و نظارت بر طراحی و اجرای معماری داخلی و مبلمان است، اگر بخواهیم به صورت دقیق تر موضوع را بیان کنیم، به آن دسته از طراحانی می‌گویند که در تنظیم داخلی، در سبک‌های مختلف تخصص دارند.